www.ubytovani-moravkovi.cz

Okolí

Okolí obce Horní Branná

Malá krkonošská obec Horní Branná leží 4km jihozápadně od Vrchlabí a na druhou stranu 4km od Jilemnice. Horní Branná je vesnice s velmi starou a slavnou historií. Byla majetkem rodů, které patřily k nejmocnějším v naši zemi. Celá ves je ukryta v údolí mezi vrchy. Z dálky je vidět jenom věž hornobranského kostela. Vše ostatní tone v záplavě stromů. Nadmořská výška v místě hornobranské školy je 461 metr.

Památky v obci:


Harrachovská hrobka

Harrachovská hrobka

Harrachovský špitál

Harrachovský špitál

Zámek

Zámek

Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše


Okolí je vhodné pro cykloturistiku (cyklistické stezky), v obci jsou tenisové kurty, hřiště.


Turistické trasy


Turistická trasa: Vrchlabí - Michlův Mlýn

Vrchlabí - Třídomí - Kněžice - Rozcestí Křížovky - Rozhledna na vrchu Přední Žalý - Vrch Šeřín - Pod Černou skálou - Pod Harrachovou skálou - Přehrada na Labi - Michlův Mlýn (celkem 19,3km)

Turistická trasa: Vítkovice - Dolní Mísečky

Vítkovice - Skiareál Vurmovka - Rezek - Sedlo pod Dvoračkami - Dvoračky - U kotelních jam - Horní Mísečky - Dolní Mísečky (celkem 17,4km)

Turistická trasa: Pec pod Sněžkou - Horní Maršov

Pec pod Sněžkou - Zelený potok - Pražská bouda - Černá bouda - Nad Modrými kameny - Modrokamenná bouda - Na Pražačce - Horní Maršov (celkem 13,1km)

Ideální pro běžecké lyžování, v místě běžecké trasy (dále Jilemnice, Mísečky, Špindlerův Mlýn). Nejbližší vlek Herlíkovice (4km), Vítkovice - Aldrov (10km), Benecko (10km), Špindlerův Mlýn (20km). Krytý bazén o délce 25m, vzdálen 4km v Jilemnici.

Ski areály a lanovky

Skiareál Kněžický vrch - Vrchlabí

Lyžařský areál na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí. Vleky vedou na Kněžický vrch (550 - 710 m.n.m.), odkud je nejen krásný výhled na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš, ale i pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50km.

Ski Resort ČERNÁ HORA - Pec pod Sněžkou

Patří tak do největšího lyžařského střediska v České republice. V Peci naleznete moderní čtyřsedačkovou lanovku, 10 vleků s přepravní kapacitou 9 620 osob/hod., 11 km upravených sjezdovek, nejdelší a nejlépe osvětlený svah pro večerní lyžování, členitý freestyle park a upravené běžecké tratě okolo Krkonošské magistrály dělají ze SkiResortu Pec pod Sněžkou jedno z nejkomplexnějších tuzemských středisek.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Hlavními lyžařskými areály střediska jsou areál Medvědín-Horní Mísečky v severozápadní části obce a areál Svatý Petr v jihovýchodní části obce. Zajištěno umělé zasněžování sjezdových tratí. Noční lyžování je možné v obou areálech. Provoz střediska je doplněn dalšími službami jako jsou snowboard park, 4 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha, lyžařské školy, snowboardová škola, skiservis a půjčovny lyžařského vybavení.

Ski areál Benecko

Moderní lyžařský areál Benecko nabízí ideálné podmínky pro rodiny s dětmi - rozmanité mírné prosluněné cvičné svahy, pohodlné červené, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky pro freestylisty a tři snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.

Skiareál Herlíkovice

Nově zmodernizovaný skiareál zaujímá přední místo na českém trhu a patří mezi nejnavštěvovanější skiareály v Čechách. Moderní dopravní zařízení a kvalita nabízených doprovodných služeb ve skiareálu jsou na vysoké úrovni. Velký důraz je kladen také na bezpečnostní prvky v celém areálu.

Ski areál Kozinec - Jilemnice

Moderní lyžařský vlek. 2 sjezdovky mírné obtížnosti jsou krásně široké. Moderní zasněžovací technika na 100 % areálu. SNOWPARK se zajímavými skoky. Lyžařská škola a školička na objednání. Večerní lyžování. Běžecké tratě od horní stanice vleku. Občerstvení s posezením na terase.

Skiareál Strážné

Areál je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou. Může nabídnout dětský vlek "provázek" a velmi mírný cvičný svah. Pro další sportovní aktivity je připraven snowtubing, freestyle snowpark vybavený osvětlením pro večerní jízdy, nebo například zimní projížďky na koních.

Vzdálenosti od objektu:

  • Autobusová zastávka - 400m
  • Vlaková zastávka - 1km
  • Samoobsluha, pošta - 400m
  • Restaurace - 300m
  • Hřiště, tenisové kurty, kluziště v případě mrazu - 400m

Kontaktní info

Jan Morávek
Horní Branná 307
512 36 Horní BrannáMobil: +420 773 544 707GPS: 50°36'20.215"N,
15°34'28.262"Einfo(a)ubytovani-moravkovi.cz

www.ubytovani-moravkovi.cz


wifi free 

© 2012-2022 Všechna práva vyhrazena - created by Martin Hubálek - Přihlášení do systému